Надворешна употреба

MEGUIAR’S PERFECT CLARITY GLASS SEALANT

MEGUIAR’S PERFECT CLARITY GLASS SEALANT

Благодарение на високо издржливите полимери во формулата на Megiar's Perfect Clarity Glass Sealant, се формира невидлива бариера што го  го прави полесно отстранувањето на маслото и нечистотијата од околината и драматично ја подобрува видливоста на влажното време при возење.

пакување 118... повеќе

MEGUIAR’S PERFECT CLARITY GLASS POLISHING COMPOUND

MEGUIAR’S PERFECT CLARITY GLASS POLISHING COMPOUND

Со сигурност елиминира запечени нечистотии, остатоци од масла, траги од бришачи и дамки од вода што класичните чистачи за стакло неможат да ги исчистат.

https://www.youtube.com/watch?v=p6VwniEYOOI... повеќе

MEGUIARS HEADLIGHT PROTECTANT

MEGUIARS HEADLIGHT PROTECTANT

Обезбедува заштита од штетни УВ зраци и пожолтување.
Користете го редовно за да изгледаат сјајни предните светла.
Напредна технологија за долготрајна заштита на нови или свежо обновени фарови.
Пакување: 280ml

 

 

CARPRO KNEELING PAD

НЕ Е ДОСТАПНО

 

CARPRO KNEELING PAD

Заштитете ги колената!
Користете удобна позиција додека работите во долните делови на возилото, придонесува за целото тело,

од колената до грбот, вратот и рамената, целото тело ќе ви се заблагодари за оваа мала инвестиција!
карактеристики:
Висока отпорност на абразија и... повеќе

ULTIMATE FAST FINISH

MEGUIAR’S® ULTIMATE FAST FINISH

Револуционерен концепт за заштита и најлесниот начин на апликација.
• Технолошки напредна, иновативна, синтетичка полимерна обвивка обезбедува „water beading“ по миењето.
• Најбрз и најлесен начин за заштита на вашиот лак.
• Едноставно испрскајте и избришете за да заблеска и заштити бојата
• Користете го самостојно или... повеќе

MEGUIARS ULTIMATE ALL WHEEL CLEANER

MEGUIARS ULTIMATE ALL WHEEL CLEANER

Meguiar's Ultimate Cleaner  обезбедува моќни перформанси за чистење на сите тркала.

Овој напреден хемиски состав ги отстранува нечистотиите, активните агенси ги раствораат остатоците од сопирачката прашина.

Гел формула за чистење го претвора правот во пурпурна, кафеава  течност која лесно ги... повеќе

LIQUID ELEMENTS A1000

LIQUID ELEMENTS A1000

Модел: A1000
3мм ексцентрична / 12мм ексцентрична / ротација
Потрошувачка на енергија: 80W
Брзина на ротација (во минута): 0-6000 / мин
Оперативен напон: 12V / 50 Hz
Дијаметар на дискот (стандард): 38мм (идеален за падови за полирање од 40мм)
Траење на батеријата = приближно. 45 минути 
Време на полнење до 100... повеќе

CARPRO BUG OUT INSECTS

CARPRO BUG OUT INSECTS

CarPro Bugout решение за еден од најголемите проблеми и причини за оштетување на автомобилските бои ... инсекти и остатоци од инсекти.

Откако на лакираната површина ќе се налепат исекти, нивните ензими и протеини можат да го нагризат лакот, поготово ако останат предолго. Некои инсекти имаат тврди школки кои можат да го изгребат лакот ако пробаат да се отстранат... повеќе

HYDROFOAM WASH&COAT 1:9

НЕ Е ДОСТАПНО

 

Шампон HYDROFOAM WASH&COAT 1:9 заштита 3 месеци

Една од нашите најголеми иновации на сите времиња (Hydro2) еволуираше и денес ќе ви спаси повеќе време отколку порано!
Неверојатно лесен за употреба, ефективна и револуционерна Hydro Foam!

CarPro HydroFoam е pH-неутрален, дизајниран за нежно да ја подигне и отстрани... повеќе

MEGUIARS PRO SPEED COMPOUND M100

 MEGUIARS PRO SPEED COMPOUND M100 

Отстранува длабоки гребнатини, траги од кисели дождови или тешки холограми.
Инструкции: добро протресете. За најдобри резултати, користете сув сунѓер директно со примена на пастата на него.

Работи на 900-1500 вртежи во минута, користејќи умерен притисок додека не се отстранат оштетувањата.

... повеќе

Pages

Subscribe to Надворешна употреба