Надворешна употреба

ULTIMATE WASH & WAX

ULTIMATE  WASH & WAX концентрат шампон со восок 128:1

Ако сакате да заштедите време - а кој не? - треба да се обидете со Meguiars Ultimate Wash & Wax. Оваа револуционерна формула содржи дисперзиран восок, за разлика од повеќето средства за миење со восок. Дисперзиран восок останува на бојата после испирање, така што нема да добиете илузија на восок, ќе добиете... повеќе

Ultimate Paste Wax

 

 

Долготрајна заштита и длабоки, темни рефлексии.

Добивате издржливост и сјај до максимум со Meguiars Ultimate восок! Овој синтетички полимер восок нуди сјај и заштита на бојата.

Meguiars Ultimate Paste Wax има технологија Thin Film на Meguiar, што го прави восок неверојатно лесно да се примени. Восокот може да се нанесува на директна сончева светлина на... повеќе

NXT TECH WAX 2.0

 

 

NXT TECH WAX 2.0  следна генерација течен восок, се нанесува рачно и машински, огледало финиш, дава сјај и заштита на автомобилот, трајност нешто повеќе од 3 месеци.

Meguiars NXT генерација восок 2.0 воведува нова димензија на сјај и заштита! Ништо не се приближува до овој неверојатен производ.  Погледни ја кристално чистата обвивка во длабочината и богатството на бојата подолу. Ќе... повеќе

GOLD CLASS WAX

GOLD CLASS WAX  златна серија восок, дава додатен сјај на темни возила содржи природен карнауба восок, трајност 2-3 месеци.

Златната класа Meguiars Carnauba Plus Premium  Wax ја продлабочува и ја затемнува бојата на вашето возило, без разлика каква е бојата. Рефлексиите се појавуваат поостри и посветли, слично како огледало. Без разлика дали сакате паста или течен восок,  резултатот е ист.

Во... повеќе

GOLD CLASS WAX

GOLD CLASS WAX  златна серија восок, дава додатен сјај на темни возила содржи природен карнауба восок, трајност 2-3 месеци.

Златната класа Meguiars Carnauba Plus Premium  Wax ја продлабочува и ја затемнува бојата на вашето возило, без разлика каква е бојата. Рефлексиите се појавуваат поостри и посветли, слично како огледало. Без разлика дали сакате паста или течен восок резултатот е ист... повеќе

CLEANER WAX

CLEANER WAX  3 во 1 восок течен или паста, ист ефект течниот може да се нанесе и со ротирачка машина за полирање, (благо полира, дава сјај и заштита )

Восоци кои во себе содржат клинер траат до 2 месеци.

Восок кој е долги години America's #1 Selling

 

Пакување: 311гр.

Gold Class Quick Detailer

НЕ Е ДОСТАПНО

 

Направете ги црните автомобили повеќе црни!

Како дел од Meguiars премиум познатата златна линија, Miguiars Gold Class High Gloss Quik Detailer е формулиран да работи особено добро на темни бои, црни автомобили и е совршен за отстранување на прашина и отпечатоци од прсти. Златна линија Premium Quik Detailer остава ултра-... повеќе

ULTIMATE PROTECTANT DASH&TRIM RESTORER

НЕ Е ДОСТАПНО

 

ULTIMATE PROTECTANT DASH&TRIM RESTORER

Веќе не мора да нанесувате заштитни средства што траат само неколку дена. Користејќи ја технологијата на “break-thru UV clear coat technology”, Meguiars Ultimate  обезбедува супериорна UV заштита и сјај што е значително понапреден од конвенционалните производи за... повеќе

Ultimate Quik Wax

 

 

QUIK WAX   брзи восоци, се попрскува и пребришува со сува микрофибер крпа.Трајност 3-4 недели. Може да се употреби на начин да се нанесе и на штотуку перено возило кое има нанесено претходно восок, на тој начин се продолжува времетраењето на нанесениот восок.

Meguiars Ultimate Quik Wax е најбрз начин да се добие сјај! Воведување на Hydrophobic... повеќе

Meguiars Gold Class Carnauba Plus

 

 

Meguiars Gold Class Carnauba Plus  Quik Wax е одговор за постигнување на брз, темен, влажен изглед на сите бои, но особено кај црни возила.  Обезбедува богата, топла заштита која може да ја испорача само карнауба. "+ Плус" во оваа формула значи дека нема да остави бел остаток на пластика или винил, за разлика од повеќето восоци, Carnauba +... повеќе

Pages

Subscribe to Надворешна употреба