Полир пасти,нано заштита, восоци и сунѓери

Leather 2.0 CarPro CQuartz - 4500 ден.

Leather 2.0 CarPro CQuartz

CQuartz Leather 2.0 е врвна заштита за кожните површини низ вашето возило.  Новата високотехнолошка формула е создадена од состојки со највисок квалитет и нуди прекрасен финиш „подобар од нов“, без дополнителен сјај. CQuartz Leather 2.0 е специјално развиен за да се спротивстави на... повеќе

Diamond D.Quartz керамичка заштита

D.QUARTZ DIAMOND

Во потрага по совршенство, развиена е навистина иновативна формула заснована на фузија на нано-дијамант силиксан и сопствена силициумска смола, што го прави DQUARTZ првиот досега слој кој нуди механичка отпорност на сврлови и гребнатини.

DQUARTZ може да се користи како самостоен слој за автомобилска боја... повеќе

Cut & Shine wool pad - 950 ден.

Cut & Shine wool pad

Волната е дизајнирана за екстремно сечење, погодно за полирање со DA и ротациона машина.
Подлошката од сунѓер пена беше прескокната за да се овозможи повеќе повратни информации и контрола при полирањето. Заменет со зашиена подлога за да се обезбеди исклучително силна структура која нема да се искривува,... повеќе

Ultracut Extreme Cut Compound - 2990 ден.

Ultracut Extreme Cut Compound

CarPro Ultracut е најгрубата паста што CARPRO ја има создадено досега.
Ultracut содржи коктел од целосно намалување на абразивите, кои корегираат сериозни несовршености, а во исто време создаваат минимално замаглување. Во комбинација со падови за полирање CARPRO (волна, флеш, коол)... повеќе

Flashpad - 950ден.

CARPRO Flashpad

Произведен во Франција, CarPro Flash пад е изработен од уникатна агресивна ретикулирана полиуретанска пена. Неверојатно го постигнува  отстранувањето на дефектите без да остави зад себе холограми. Само со машина DA  до брзи резултати.

Димензија 130мм

 

 

FIXER COMPOUND - 1550ден.

CARPRO FIXER COMPOUND

 

Паста за полирање  CarPro (500ml)
Пастата за полирање CarPro Fixer е најразноврсна паста за полирање (компаунд и полирање) на пазарот и е направена за секаков вид на лак. Фиксаторот е способен да отстрани гребнатини на границите на P1500, како и гребнатини, магла и сврлови на свежо обоени, меки, средни, тврди, па... повеќе

CQUARTZ LITE - 4500ден.

CARPRO CQUARTZ LITE

Cquartz Lite - Најбрза апликација Cquartz нано / керамичка заштита било кога!
Cquartz Lite може да се користи како самостоен керамички слој, кој трае повеќе од шест месеци или може да се користи како слој за постојните Cquartz премази.
Cquartz Лајт е наменет за оние кои се уште не се подготвени за нашите професионални... повеќе

3-IN-1 WAX - 1490ден.

MEGUIARS 3-IN-1 WAX

3 во 1 Течен восок чисти, полира и дава заштита во еден чекор
ЧИСТЕЊЕ: Нежно чисти благи недостатоци на лакот
ВИСОК СЈАЈ: Обезбедува зголемена длабочина на боја и дава сјај
ДОЛГОРОЧНА ЗАШТИТА: Обезбедува долготрајна заштита  (околу 3 месеци)
Meguiar сега има супериорен раствор од восок  3 во 1. Оваа уникатна формула ... повеќе

HYBRID CERAMIC WAX - 1250ден.

MEGUIAR’S HYBRID CERAMIC WAX

Лесно за употреба
ХИБРИДНА КЕРАМИЧКА ЗАШТИТА : Напредна хибридна технологија SiO2 обезбедува заштита со керамички восок
Заштита и издржливост над конвенционалниот восок
Со новата напредна хибридна Si02 технологија ќе ја добиете керамичката заштита која е толку лесна за користење, што всушност... повеќе

Velvet Pad - 390ден.

CARPRO VELVET ORANGE PEEL REMOVAL PAD

Ја отстранува кората од портокал и длабоки гребнатини додека се полира
Еквивалентно на 3000P без оштетување и остатоци од брусање
Отстранете ја кората од портокал без матирање.
Помалку прашина и чистење пред полирање
За ротирачки машина за полирање.
Еквивалентно хартија 3000P
ЗАБЕЛЕШКА... повеќе

Pages

Subscribe to Полир пасти,нано заштита,  восоци и сунѓери