CarPro

CarPro CERIGLASS POLISH KIT - 1300ден.

CarPro CERIGLASS POLISH KIT

CeriGlass  паста која е  развиена со иновативна техника која вклучува Cerium Oxide, заедно со други нано компоненти и лесни абразиви.
Формиран со благи абразиви, CeriGlass ги продлабочува и ги полира сите стаклени површини. Брзо ги отстранува дамките од кисели дождови, дамки од тврда вода, тврдоглави дамки од... повеќе

BlackOut - 3590ден.

CARPRO BLACKOUT 50ML

Cquartz BlackOut ја користи технологијата на полисилоксан пена обложена со акрилна смола на водена база  и необоени смоли.  Оваа уникатна формула ви овозможува да ја заштитите гумата од  УВ зраци. Восокот BlackOut ја враќа длабочината и сјајот на гумата кои се расипале со текот на времето.

 

... повеќе

CLARIFY GLASS CLEANER - 590ден.

CARPRO CLARIFY GLASS CLEANER

Чистачот за стакло CarPro Clarify е формулиран за чистење на најсилната нечистотија без оштетување на хидрофобната обвивка. Тој е дизајниран да ги отстрани / исчисти нечистотиите од патот, маслото, отпечатоците од прсти, нечистотијата и другите загадувачи.
Појаснување: многу ефикасно и безбедно за употреба за чистење на... повеќе

CarPro ClearCut - 2990ден.

CarPro ClearCut е со екстремно брзо дејство груба полира паста со висока ефикасност!

За разлика од другите популарни пасти на пазарот, ClearCut не ги исполнува ниту ги маскира оштетените места и гребнатини! Не содржи филери и целосно го отстранува оштетувањето.

CarPro ClearCut има свој начин на употреба за оптимални резултати ...... повеќе

CARPRO SKYSBLU CAR PERFUME - 550ден.

CARPRO SKYSBLU CAR AIRREFRESHENER/PERFUME

Елиминирајте непријатна миризба и задржете свеж мирис во внатрешениот простор!
CarPro SkysBlu нуди познат мирис на CarPro Eraser со едноставна употреба и многу долготрајна мини боца. Едноставно поставете го SkysBlu на внатрешниот ретровизор, прицврстете го на вентилација или прицврстете го во друг начин за да се... повеќе

InnerScrub ракавица - 950ден.

CARPRO InnerScrub

Исклучително ефикасна ракавица за внатрешност,  лесно да ги чисти речиси сите внатрешни површини.

пакување 1 парче.

 

 

 

CARPRO FLYBY30 - 990ден.

FLYBY30
Инструкции * Не ставајте го на влажно стакло, во спротивно може да настане оштетување на површината.
1. Полирајте ја површината (со рака или машина), исчистете ја добро и исушете ја.

2. Истурете неколку капки FlyBy30 врз апликаторот и нанесете попречно на целата површина.

3. Оставете да отстои 1 - 3 минути и... повеќе

CARPRO FlyBy FORTE - 1990ден.

Употреба: Темелно исчистете ја и ако е можно полирајте ја површината. Истурете неколку капки на апликаторот. Нанесете го со кружни движења низ стаклото и не бришете. Нанесете го 2 пати. Користете го истиот апликатор, поминете го целото стакло со лесни кружни движења уште еднаш додека површината не се исуши и не биде 100% транспарентна и јасна.... повеќе

Eraser CarPro - 790ден.

Eraser им овозможува на сите да добијат совршен Cquartz финиш.

ИПА или мешавина од изопропил алкохол и вода се употребува за отстранување на остатоци од полир пасти и полнила после полирање. Овој чекор ви овозможува да ја проверите вашата работа по полирањето и  да обезбедите целосно чиста површина  на која може да се поврзе LSP (последниот чекор). 

ИПА го вади... повеќе

Reset Shampoo CarPro - 990ден.

Шампон за перење возила (конц: 400-500: 1) 500мл CarPro Reset интензивен шампон за автомобили
CarPro Reset е формулиран како совршен партнер за нанотехнолошки премази, чиј својства за чистење се прилагодени на нивните уникатни потреби. Користејќи ја интелегентната pH-површина, Reset ги разградува нечистотиите од патот со јачина на алкален чистач... повеќе

Pages

Subscribe to CarPro