Meguiars Carpet & Upholstery Cleaner - 790ден.

Брзо и лесно отстранување на сите видови на дамки од килим и тапацир!

Овој чистач со брзо дејство е идеален за употреба на тепих, тапацир и подни површини. Примената на аеросолот создава густа пена која се нанесува  на површината, раствара и уништува вообичаените дамки како кафе, катран, кечап и кармин.

Едноставно напрскајте соодветна количина на површината и оставете една минута или две. Потоа земете квалитетна крпа  микрофибер и пребришете ја површината. Meguiars чистач на килим и тапацир брзо се суши и не остава лепливи остатоци на површината.

Оваа двојна формула за чистење на тепих и тапацир, исто така  работи на отстранување на несакани мириси кои имаат тенденција да се задржуваат по истекувањето на тепихот.

https://www.youtube.com/watch?v=4An5ykqpmCk

 

Цена: 

790.00 ден

Марка: 

Категорија: