Професионална употреба

Krauss Shinemaster S75 - 11 000 ден.

Krauss Shinemaster S75

Новата ексцентрична машина за полирање SHINEMASTER S75  од 12 mm гарантира одлични резултати на полирање на сите лакирани површини. Идеален за процеси на полирање во „Еден чекор“ и за отстранување на холограми и полирање несовршености на темна боја.

Технички спецификации:
Мрежна врска: 230VAC-50... повеќе

KRAUSS SPEED DRY 300CX 3×1.100W

НЕ Е ДОСТАПНО

 

KRAUSS SPEED DRY 300CX 3×1.100W

Еден од најмоќните Krauss IR сушари. Со моќност од 3,3 kW, моделот SPEED DRY 300CX може да се справи со огромни површини.

Карактеристики:
Машина за сушење со инфрацрвени кратки бранови, т.е. IR светилка изработена од висококвалитетна кварцна цевка (рубин црвена).
Кварцното... повеќе

Krauss Flexible shaft polishing tool kit T1 - 7000 ден.

Krauss Flexible shaft polishing tool kit T1

Комплет со алат за полирање со флексибилно вратило T1. Посебно е погоден за фино завршување на лакирани површини. Поради различните големини, влошките може да се користат флексибилно за сите делови на возилото.
Малите влошки се особено погодни за полирање на фарови и други мали... повеќе

Krauss Superpolish R3 kit (41pcs) - 13 500 ден.

Krauss Superpolish R3 kit (41pcs)

Практичниот Mini-Polisher е идеален за т.н  на „поправка на место“.
Новите мотори се карактеризираат со поволни карактеристики на вртежен момент, високи перформанси и неспоредлива издржливост.
Комплетот вклучува:
– Мини ротирачки електричена полирка R3... повеќе

Krauss Superpolish P7 - 14 500 ден.

Krauss Superpolish P7

Машина за полирање SUPER POLISH P7 на KRAUSS за полупрофесионална и професионална употреба, погодна за обработка на лакирани површини на моторни возила, чамци, камп приколки и сл.
Полирачот доаѓа со рачка и флексибилна полиуретанска подлога од 125 мм/5 инчи
SUPER POLISH P7 има исклучително рамна глава на менувачот... повеќе

Krauss Shinemaster S15 - 15 990 ден.

НЕ Е Krauss Shinemaster S15

Нов ефикасен прекинувач за брзина
Помоќен мотор од 1000 W
Механизам за тивка работа
Изменет дизајн за подобро ракување
Неколку брзини, вклучен/исклучен лизгачки безбедносен прекинувач!
Ергономски дизајн и удобна покривка за глава, мека на допир!
Затворената 100% конструкција со... повеќе

Subscribe to Професионална употреба