MEGUIARS

Ultimate Insane Shine Paint Glosser - 950ден.

Meguiars Ultimate Insane Shine Paint Glosser

Средства за боја/лак со висок сјај.
Сјајот на бојата со Ultimate Insane Shine на Meguiar брзо го зајакнува сјајот и бојата додека ги прикрива свирловите! Маслата за полирање ја негуваат бојата за поголема длабочина и сјај. Покрај тоа, производот пополнува свирлови и други дефекти.... повеќе

Ultimate Tyre Shine - 1190ден.

Meguiars Ultimate Tyre Shine

Нуди „влажен сјај“ на гумата.Синтетичката полимерна хемија обезбедува исклучителен сјај.
Напредната технологија на смола создава неверојатна врска за долготраен сјаен изглед
Содржи антиозонати кои штитат од пукање и избледување.
Ексклузивната формула за самораспространување е лесна за работа.

ИНСТРУКЦИИ:
ПРЕД... повеќе

Ultimate Black Plastic Restorer - 950 ден.

Ultimate Black Plastic Restorer

Им дава на вашите необоени темни надворешни и внатрешни облоги и пластика „како нов“ изглед со долготрајна издржливост
Создава богат темен изглед и сјај кој трае со недели, а издржува миење и дожд
Обезбедува долготрајна заштита од ултравиолетово зрачење која помага да се спречи стареењето... повеќе

Meguiar’s Hair and Fibre Removal Brush- 790ден.

Брзо и ефикасно ги отстранува влакната од теписите и тапацирот
Две четки во една.
Едното лице има подолги влакна од 20 mm.
Второто лице има пократки и поцврсти влакна од 5 мм.
Совршен за тепих или тапацир. Брзо и ефикасно ги отстранува влакната од домашни миленици.

 

 

 

Meguiar’s Triple Duty Detail Brush - 650ден.

Совршена четка 3 ВО 1: Три различни големини за сите тешко достапни места во вашето возило.

Се состои од 3 глави:
Глава за четка 1
12 мм: должина на четката
45 x 7mm: површина со четка
Долги влакна од 12 mm идеални за чистење на пластични и гумени површини

 

Глава за четка 2
5 мм:... повеќе

Meguiar’s Supreme Angled Wheel Brush- 1190ден.

Врвна аголна четка од микрофибер за чистење на тркала, средна,
Безбедно чистење на сите видови бандажи, вклучувајќи алуминиумски, обоени и хромирани

Главата/врвот на четката е направен од дебел слој на микрофибер влакна; чисти нежно и ефикасно

Аголна осовина која помага во чистење на тешко достапните места

Супериорно цврсто вратило за... повеќе

Dual Sided Hybrid Wash Mitt-EU - 950ден.

 

Dual Sided Hybrid Wash Mitt-EU

Оптимизирано да се користи со хибриден керамички шампон на Meguiars и восок за подобри резултати.
Може да се користи со други шампони на Meguiars.
Двете страни нудат нежно и ефикасно чистење.
Портокаловата страна на ракавицата е изработена од микрофибер што врзува сапун и нежно отстранување на... повеќе

PERFECT CLARITY GLASS SEALANT - 690ден.

MEGUIAR’S PERFECT CLARITY GLASS SEALANT

Благодарение на високо издржливите полимери во формулата на Megiar's Perfect Clarity Glass Sealant, се формира невидлива бариера што го  го прави полесно отстранувањето на маслото и нечистотијата од околината и драматично ја подобрува видливоста на влажното време при возење.

пакување 118... повеќе

PERFECT CLARITY GLASS POLISHING COMPOUND - 750ден.

MEGUIAR’S PERFECT CLARITY GLASS POLISHING COMPOUND

Со сигурност елиминира запечени нечистотии, остатоци од масла, траги од бришачи и дамки од вода што класичните чистачи за стакло неможат да ги исчистат.

https://www.youtube.com/watch?v=p6VwniEYOOI... повеќе

HEADLIGHT PROTECTANT - 650ден.

MEGUIARS HEADLIGHT PROTECTANT

Обезбедува заштита од штетни УВ зраци и пожолтување.
Користете го редовно за да изгледаат сјајни предните светла.
Напредна технологија за долготрајна заштита на нови или свежо обновени фарови.
Пакување: 280ml

 

 

Pages

Subscribe to MEGUIARS